ZENEBU@IK - Janklovics Péter és Elek Péter közös estje
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, December 17 2019 7:00PM
Az előadás időtartama kb. 2×50 perc, 1 szünet.
Zenebuzik avagy zenetörténeti stand-up sok zenével az őskortól (vagy még régebbtől) Avici haláláig (vagy még tovább).
Belegondoltak már abba, hogy a zene mennyire meghatározó az életünkben? Hogy milyen sok helyen, és mennyi élethelyzetben hallgatunk zenét? Hogy hogyan születtek a legprimitívebb slágerek? Vagy éppen a legösszetettebb zeneművek? Hogy vajon mi ihlette a A „” A Bulibáró, Jódli dili, vagy éppen Bahama mama megszületését? Felmerült önökben valaha, mi késztette az ősembert kántálásra, és hogy hogyan jutottunk el a csontfurulyától Mozarton keresztül az 1-bites technoig? Mikor is kezdődött a lejtmenet? Hogyan jutottunk el Bereményi Géza és Cseh Tamás Antoine és Desiré-jétől „Kutyám alatt a pénzem falamon Tony Montana”-ig? Hogy hogyan lehet elég 18 nagylemezre és egy egész életműre 3 akkord? Ha eddig nem tették, ne törjék ezen a fejüket, mi már a mélyére ástunk, és minket is megviselt amit találtunk Ez a Zenebuzik, újdonságok, régiségek, aktualitások, antikvitások zeneközelben.
Várjuk Önöket! Viszlát! Csumi! Csikidám!
Franz Schubert: The Magic Harp – Overture, D. 644 Max Bruch: Violin Concerto No. 1 in G minor, Op. 26 Robert Schumann: Symphony No. 2 in C major, Op. 61
In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.
Will you come at midnight and listen to some classical music while lounging on a beanbag, just an arm’s length from the musicians?
Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125
Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.