VSZF 2016. (Debrecen) Orlando
Vidéki Színházak Fesztiválja - Virginia Woolf: Orlando - monodráma
Csokonai Színház, Debrecen
more
Vidéki Színházak Fesztiválja - Virginia Woolf: Orlando - monodráma
Csokonai Színház, Debrecen
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, September 10 2016 9:00PM
1 óra 30 perc, szünet nélkül
Orlando egyszerre fiú, nő, regény, különböző korok, különböző stílusok, ráadásul most monodráma is. Időutazás: különböző stációk az Erzsébet-kortól a 20. századig.
Átváltozás és felnőtté válás: 16 éves kamasz fiúból férfi,30 éves férfiből nő, majd 36. életévére asszony. Menekülés: társasági létből a magányba, az életből az álmok világába, irodalomba, ahonnan tér és idő nélküli kalandokba vezet az út. Körkörös, spirálszerű mozgás egy középpont körül. Kalandok Angliában, majd Konstantinápolyban; hercegként, nagykövetként, cigánylányként.
Szerelem és szerelmi mámor: sóvárgás, csalódás és lemondás. Elbűvölő (és rettentően hosszú) szerelmi vallomás.
Élet és irodalom, és a kettő egymásba fonódása: négy évszázadon át íródó költemény, melynek egyszerűen „Tölgyfa” a címe.
Emlékezet: szeszélyes varrónő, mely ide-oda öltöget, hogy aztán mégiscsak egyetlen szálra fűzze fel a történteket.
Költészet és természet: jégmadár. A női szépség szimbóluma. A mitológia szerint egy asszony halott szerelme láttán jégmadárrá változott, és addig jajveszékelt, míg férjét jégmadárrá nem változtatták az istenek.
Orlando. Az Orlando játék. Önkívület és rend. Maga a telített pillanat.
Színpadra alkalmazta és rendezte: ANCA BRADU
In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.
Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum and Arvo Pärt) Gustav Mahler: Symphony No. 1 in D major “Titan”
Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB…
Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125
Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.