program


Verdi: Aida Opera/1
10

Verdi: Aida Opera/1

A Nemzeti Filharmonikusok Opera bérletének első előadása Verdi Aidája, minden idők egyik legnépszerűbb zenés színpadi műve – nemzetközi szereposztásban.
 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 26. Oktober 2023 19:00

GIUSEPPE VERDI: Aida
koncertszerű előadás
négy felvonásban, egy szünettel

Aida.............................. Roberta Mantegna
Amneris........................ Victória Pitts
Radames ..................... Alfred Kim
Amonasro..................... Alexandru Agache
Ramfis.......................... Palerdi András
Király............................. Kovács István
Hírnök........................... Dékán Jenő
Papnő........................... Busa Gabriella

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Riccardo Frizza   

Giuseppe Verdi Antonio Ghislanzoni szövegére komponálta az Aidát. A négyfelvonásos opera a kairói operaházban hangzott fel először 1871. december 24-én, a nagybőgővirtuóz Giovanni Bottesini vezényletével. Ezt a premiert jórészt államfők és politikusok látogatták, ezért Verdi, aki nem is ment el Egyiptomba, az 1872 februárjában lezajlott milánói előadást tekintette a mű igazi ősbemutatójának.

Az előadás olasz címszereplője, a sokféle stílusban járatos Roberta Mantegna a trevisói Toti Dal Monte (2015) és a Marseille-i Vincenzo Bellini Énekverseny (2016) győztese. A Radamest alakító Alfred Kim koreai tenor, aki 1997-ben Bécsben, egy évvel később Münchenben nyert nemzetközi versenyt. Az előadás nemzetköziségéért szavatol még Amnerisként a brazil mezzoszoprán, Victória Pitts és a román bariton, Alexandru Agache, aki Amonasro szólamát kelti életre. Rajtuk kívül olyan magyar énekesek emelik az előadás színvonalát, mint Palerdi András (Ramfis), Kovács István (Király), Dékán Jenő (Hírnök) és Busa Gabriella (Papnő). Aki látta már vezényelni az utóbbi években Magyarországon egyre népszerűbb olasz karmestert, Riccardo Frizzát, tudja, hogy az előadás jó kezekben lesz.

Aktuelt


Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.

Madarak éneke hoz novemberi tavaszt a Müpa koncerttermébe.

Jean Sibelius: Hat dal – Sydämeni laulu (Szívem dala), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: 103. (Esz-dúr, „Üstdobpergés”) szimfónia, Hob. I:103 Jean Sibelius: 2. (D-dúr) szimfónia, Op. 43

PÅ PLAKATEN


Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?

up to -20%
Fischer és Beethoven Kilencedikje Køb Billetter

Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.