Program


Várjon Kamarafesztivál 4.1 CAFE BUDAPEST 2014

Várjon Kamarafesztivál 4.1 CAFE BUDAPEST 2014

A modern nem abszolút fogalom. Egy ma született gondolat lehet menthetetlenül ódivatú és avítt, egy régi pedig felvillanyozón inspiráló és friss. Egy-egy új zenemű különösen gyorsan porossá válhat, és vannak olyan évszázados alkotások, melyek mintha ma születtek volna.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, October 17 2014 7:30PM

A Várjon Dénes és Simon Izabella szerkesztette, négyrészes kamarafesztiválon a távolabbi korok és a jelen zenéi szoros közelségben szólalnak meg, és olyan párbeszédet folytatnak majd – erre az elsőrangú előadóművészek sora a garancia –, mintha ténylegesen egymás kortársai volnának.

A régi–új, konzervatív–progresszív ellentétpárok konstrukciójában gondolkodó zeneesztéták igencsak meglepődtek, amikor a „progresszív” Ligeti György az 1980-as évek elején megírta nevezetes Kürttrióját. „Kürttrióm radikális szakítást jelentett az atonalitással. Most merek régimódi is lenni – mondta egy interjújában. – Nem akarok visszatérni a 19. századhoz, csak már nem érdekelnek az olyan kategóriák, mint avantgárd, modern és atonális”. Sokan úgy tekintenek erre a titokzatos darabra, mintha Ligeti búcsúja volna az avantgárdtól. Ligeti szerint persze ez a darab is csak egy zsákutca. De milyen jó érzés – tehetnék hozzá – betévedni újra és újra ebbe az utcába!

A világ egyik (ha nem a) legjobb klarinétosa, Jörg Widmann egy saját mű előadásával gazdagítja a programot. Érdekes, hogy ez rendkívül termékeny komponista milyen kevés szólódarabot ír legsajátabb hangszerére. Elmondása szerint az Öt töredék tavaly, közel két évtizedes „kihagyás” után keletkezett, s mindaz benne van, amit a hangszerről ezekben az években megtudott.

A CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál programja

Műsor:

Alban Berg: Négy darab klarinétra és zongorára, op. 5
Jörg Widmann: Fünf Bruchstücke (Öt töredék)
Franz Schubert: Arpeggione-szonáta, D. 821
Ligeti György: Kürttrió
Ludwig van Beethoven: G-dúr hegedű-zongora szonáta, op. 96

Közreműködik:

Simon Izabella, Várjon Dénes - zongora
Keller András - hegedű
Zempléni Szabolcs - kürt
Jörg Widmann - klarinét
Várdai István - cselló

www.joergwidmann.com 

Our offer


For almost a quarter of a century, the Festival Orchestra’s program series for children has brought a high-quality classical musical experience to the youngest. The orchestra’s rehearsal room not only serves experimenting with the tiniest details of the symphonic pieces to be performed or playing chamber music, but also as the venue for educating the next generation of classical music lovers.

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Violin Concerto, Op. 14 Dmitri Shostakovich: Symphony No. 5 in D minor, Op. 47

Suggestions


up to -20%
Robin Ticciati and A Hero’s Life Buy tickets

Sergei Rachmaninoff: Piano Concerto No. 1 in F-sharp minor, Op. 1 Richard Strauss: Ein Heldenleben (A Hero’s Life), Op. 40

up to -20%
Fischer and Mahler’s Titan Buy tickets

Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum…

up to -20%
Concert for nature Buy tickets

In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.