Program


Tosca

Tosca

Különleges évad a Magyar Állami Operaház történetében a 2018/19-es, „Puccini Itáliája” nevezetű szezon. Az Andrássy úti Ybl-palota korszerűsítése nemcsak az épület megújítását jelenti, hanem annak a kapcsolatnak az ápolására is lehetőséget ad, amely a dalszínházat a fővároson kívüli, igényes és kultúraszerető közönséghez fűzi.
 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, December 10 2018 7:00PM

Az ország legnagyobb kulturális intézményének az opera üzenetét más színpadokon is közvetíteni missziós kötelessége. Ennek a gondolatnak a jegyében született meg az Operát az Operából! nevű, vadonatúj bérletprogram, amely keretében tíz megyeszékhelyen négyszer fordul meg az Opera társulata: balett- és operagála, szimfonikus est, valamint Puccini Tosca avagy Bohémélet című operájának koncertszerű változata jelenti az igényes kínálatot.

De nem csak ez a tíz város fontos az Operának. Azon megyeszékhelyekre és nagyvárosokba is ellátogatnak a művészek, ahol az operajátszásnak komoly hagyományai vannak. Itt a helyi viszonyokat nem megbolygatva egyetlen produkciót adnak elő, mégpedig a legnagyobb apparátusút, Puccini Turandot című remekét koncertszerű változatban, a Turandot Csillagtúra keretében.

Azokba a városokba pedig, amelyek egyik kategóriába sem sorolhatók be, de lakóik fogékonyak a műfajra, a Bohémélet és a Tosca koncertszerű előadási utaznak. Érdemes lesz figyelni, mert az olasz zeneszerző három nagyoperája, valamint az Opera kiváló énekeseinek, táncosainak, és zenészeinek művészi ereje által Puccini Itáliája egy évad erejéig Magyarországra költözik.

Giacomo Puccini
Tosca
Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar és angol felirattal

Az 1800-as év júniusában forr a levegő Rómában: az előbb francia, majd osztrák elnyomás alatt álló köztársaság sorsa most Napóleontól függ. A politika és a politikai terror a rómaiak életének szerves részévé vált; így egy festő és egy ünnepelt operadíva szerelmébe is beleszól a hatalom. Vannak idők, amikor az élet drámaibb helyzeteket produkál, mint a színpad.

Puccini egyik legmegrázóbb operája szerelemről, hatalomról, erőszakról és az emberi természet határairól, Nagy Viktor rendezésében.

Our offer


Othmar Schoeck: Summer Night, Op. 58 Wolfgang Amadeus Mozart: Flute Concerto No. 1 in G major, K. 313 Franz Schubert – Gustav Mahler: String Quartet No. 14 in D minor, D. 810 “Death and the Maiden” – arranged for string orchestra

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103 in E-flat major (“Drumroll”) Hob. I:103 Jean Sibelius: Symphony No. 2 in D major, Op. 43

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

Suggestions


Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel…

up to -20%
Concert for nature Buy tickets

In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.

up to -20%
Fischer and Nicolas Altstaedt Buy tickets

Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.