Program


Szabó Borbála: Kerengők (Csongor, Tünde)

Szabó Borbála: Kerengők (Csongor, Tünde)

Az Átrium Film-Színház ősbemutatója parádés szereposztásban.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, March 20 2017 7:00PM

"Csodálatosnak találtam Vörösmartyt. És közben fel is bosszantott. Hol van ebből a Nő története... ? Az én utam? Mit csinált Tünde, amíg Csongor azzal tolta el az idejét, hogy az „élet értelmét" kereste (ami a legrosszabb férfiszöveg)?
Így lett az egy darabból két darab. Az első felvonás a Csongor, a második a Tünde. És tényleg született egy mai tündérmese, virtuális világgal, srácokkal, lányokkal, lepukkant ördögfiakkal. És nagyon jó színészekkel."  Szabó Borbála

1. felvonás: Csongor (kb. 55') - 2.. felvonás: Tünde (kb. 55')

Az előadás a 2016. évi Budapesti Tavaszi Fesztivál támogatásával jött létre.

További támogató: Marczibányi Téri Művelődési Központ

Történet:

Csongor keresi az élet értelmét... De mit csinál addig Tünde?
Csongor, Tünde - egy férfi és egy nő.
Vörösmarty Mihály, Szabó Borbála - egy író és egy írónő.
Vajon megértik egymást...?

Csongor és Tünde két külön színdarab. A férfi útját kiegészíti a nőé. Ami az első részből hiányzik, az benne van a másodikban. Ami hiányzik a férfiből, az ott van a nőben. És fordítva. Az „aktualizálás", maira fordítás ellenére persze az örök dolgokról próbál szólni a mi Csongorunk és Tündénk is: az élet értelméről, a nőről, a férfiról és a szerelemről.

A Kerengők - Csongor, Tünde c. ősbemutató létrejöttét megelőzte a Szabó Borbála szövege alapján készült beavató színházi előadás.

Our offer


Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Violin Concerto, Op. 14 Dmitri Shostakovich: Symphony No. 5 in D minor, Op. 47

Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum and Arvo Pärt) Gustav Mahler: Symphony No. 1 in D major “Titan”

Suggestions


up to -20%
Concert for nature Buy tickets

In November, the concert hall of Müpa Budapest will be filled with spring birdsong.

up to -20%
Sir John Eliot Gardiner and the BFO Buy tickets

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103…

up to -20%
Fischer and Mahler’s Titan Buy tickets

Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.