Program


Nyílt próba: Solness

Nyílt próba: Solness

„Jön a fordulat. Tudom. Érzem. Már jön, aki azt fogja kiabálni: Félre! El az útból! És csak özönlik a többi is utána, és azt üvöltik mind: "Félre! Helyet! Helyet! Helyet!" Meglátod, a fiatalok mindjárt bekopognak az ajtómon, és..." Részlet a darabból.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, September 26 2022 7:00PM

Henrik Ibsen: Solness
Bemutató: 2022 október 06.
Fordította: Gáspár Ildikó

„Örökké aktuális” mondogattuk nevetve, mikor otthon Ibsenről beszéltünk. Azaz csak mi, fiatalabbak nevettünk, mert a szüleink és a nagyszüleink generációja egyáltalán nem tette idézőjelbe mindezt. Számukra Ibsen valóban örökké aktuális volt, fontos problémákat feszegető, provokatív és sokat vitatott író, közel egy évszázad távlatából is, a szobrok, a kanonizáció, a modernizmus, a számtalan iskolai dolgozat és az állandó színházi előadások dacára is. De vajon mennyire provokál bennünket az az író, akiről az irodalomtanárunk állítja, hogy provokatív? Vajon mennyire fontos, vitatott és hiperaktuális az az írói munkásság, amelyet a nagyapánk szemlél csodálattal?
                                                                                                                                    Pernille Rygg: Örökké aktuális, ha ha ha.

Szereposztás
Halvard Solness, építőmester........................................................................... Mácsai Pál
Aline Solness, a felesége.................................................................................. Hámori Gabriella
Doktor Leo Erdal, háziorvos.............................................................................. Bajomi Nagy György
Bertha Brovik, korábban építész, jelenleg Solness asszisztense..................... Pogány Judit
Ragnar Brovik, a fia, műszaki rajzoló................................................................ Polgár Csaba
Frida Fosli, irodavezető..................................................................................... Zsigmond Emőke
Hilde Wangel..................................................................................................... Szaplonczay Mária e.h.

Alkotók
Rendező: Gáspár Ildikó
Dramaturg: Ari-Nagy Barbara
Zene: Matisz Flóra Lili
Látvány: Szabados Luca
Film: Pálos Gergely
Média design: Juhász András
Asszisztens-ügyelő: Kovács Henrietta
Súgó: Mészáros Csilla

Our offer


Songs from the World (traditional songs and song arrangements by Zoltán Kodály Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum and Arvo Pärt) Gustav Mahler: Symphony No. 1 in D major “Titan”

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103 in E-flat major (“Drumroll”) Hob. I:103 Jean Sibelius: Symphony No. 2 in D major, Op. 43

Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel Scheffler’s world-famous picture book, The Gruffalo. The humorous opera now premieres in Hungary in translation by Ádám Nádasdy. The production is recommended for children between the ages of 3 and 10.

Suggestions


Will you come at midnight and listen to some classical music while lounging on a beanbag, just an arm’s length…

up to -20%
Young Violinists with Gábor Takács-Nagy – 1. Buy tickets

Franz Schubert: The Magic Harp – Overture, D. 644 Max Bruch: Violin Concerto No. 1 in G minor, Op. 26…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.