Nem lesz reggel Fred.
A legutóbbi felmérések szerint, napjainkban, az egyik legtöbbet játszott magyar szerző, határon innen és túl. Erdélyben bemutatott darabja, most Magyarországon turnézik. több
A legutóbbi felmérések szerint, napjainkban, az egyik legtöbbet játszott magyar szerző, határon innen és túl. Erdélyben bemutatott darabja, most Magyarországon turnézik. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. május 14. csütörtök, 19:00
Nem lesz reggel Fred.
„A Tomcsa Sándor Színház és a nagyváradi Szigligeti Színház drámapályázatának nyertes darabja, Moravetz Levente végjátéka. Moravetz Levente, erdélyi származású, 1962-óta Magyarországon élő író – színész - rendező. Szűkebb pátriájában, Baranya megyében 1999 óta működteti a Moravetz Produkció-t, mely többek között olyan előadásokat hozott már létre, mint a Zrínyi 1566 musical, vagy az Örömlányok végnapjai. – Hogy csak a két végletet említsük…”
A legutóbbi felmérések szerint, napjainkban, az egyik legtöbbet játszott magyar szerző, határon innen és túl. Erdélyben bemutatott darabja, most Magyarországon turnézik.
„A darab főhőse, Fred, biztonságos rutinokkal teli valóságában él. Egyik meeting a másik után, egyik ivászat a másik után, egyik étkezés a másik után. De mi van akkor, ha mindez csak a felszín? Ha meghasad a szép burok és pillanatok alatt befutják a hajszálrepedések? Képesek vagyunk elhinni a lehetetlent, ha sokáig bizonygatják nekünk? Azt vajon miként fogadnánk, ha egy este megtudnánk, hogy…?
Logikus érvelések kimeríthetetlen tárháza tárul fel, s a hétköznapi rutinra épített, vagy inkább tákolt léc meginog…”
Mindez, a Moravetz Leventétől számunkra már megszokott bővérű humorral, és filozófiával, amitől más darabjaiban sem tudjuk mindig eldönteni;
- Most sírjunk, vagy nevessünk?
- Talán jobb ha nevetünk. – Nyilatkozta egyszer az író – Mert ha nem, akkor sírnunk kéne.
Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.
A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek. Az együttes próbaterme nemcsak a műsorra tűzött nagyzenekari művek apró részleteinek kikísérletezésére és kamaramuzsikálásra szolgál, hanem itt zajlik a klasszikus zenéért rajongó következő generációk kinevelése is.
Othmar Schoeck: Nyári éjszaka, Op. 58 Wolfgang Amadeus Mozart: 1. (G-dúr) fuvolaverseny, K. 313 Franz Schubert – Gustav Mahler: 14. (d-moll, „A halál és a lányka”) vonósnégyes, D. 810 – vonószenekari változat
Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47
Madarak éneke hoz novemberi tavaszt a Müpa koncerttermébe.
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!