Program


Gianni Schicchi - Mario és a varázsló
4

Gianni Schicchi - Mario és a varázsló

Opera a Budapesti Operettszínházban! Ráadásul rögtön kettő, s mindegyikben egy különleges férfi a főszereplő!
Míg az első mindenki számára könnyen befogadható remekmű, addig a másik azon kevés kortárs magyar operák egyike, melyek kül- és belföldön egyaránt sikeresek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, April 28 2011 7:30PM

Gianni Schicchi - Mario és a varázsló

Opera a Budapesti Operettszínházban! Ráadásul rögtön kettő, s mindegyikben egy különleges férfi a főszereplő!

Míg az első mindenki számára könnyen befogadható remekmű, addig a másik azon kevés kortárs magyar operák egyike, melyek kül- és belföldön egyaránt sikeresek.

Puccini Triptichonjának legtöbbet játszott darabja, a Gianni Schicchi a XIII. századi Firenzébe repíti közönségét. Az ismerősen csengő történet során groteszk pillanatok tanúi lehetünk. Buoso Donati gazdag firenzei polgár végrendeletében minden vagyonát egy kolostorra hagyja. Rokonai pánikba esnek, de cselekedniük kell: minden fanyalgásuk és kételyük ellenére megkérik a furfangos, de vidékről jött, s ezért lenézett Gianni Schicchit, hogy akár a törvény ellen cselekedve, de mentse meg számukra a családi vagyont. A remek hangutánzó és színészi képességekkel rendelkező Schicchi pedig óriási komédiázásba kezd. Magára
ölti a halott Donati álcáját, új végrendeletet diktál, s túljár a kisemmizett örökösök eszén.

A New York-i premier óta töretlen ovációnak örvendő fekete komédiát a műfaj koronázatlan királya, Woody Allen is színpadra vitte a Los Angeles Opera-ban 2008-ban.

Vajda János operája az irodalmi Nobel-díjas Thomas Mann 1930-ban írott műve alapján készült. A Mario és a varázsló című tragikus úti élmény alaphelyzete az író családi nyaralása egy kis olasz üdülőfaluban. Egy tengerparti kisvárosban tartja előadását Cipolla, a mutatványos, aki testi hibája miatt alkalmatlan a katonai szolgálatra, így a front helyett az
olasz városokat járja produkciójával. Ördögi megjelenése, fizikai torzsága hipnotizőri képességekkel és belső démonokkal párosul: megszabadítja saját akaratától, miközben ösztönlénnyé csupaszítja, és megalázó helyzetbe hozza "áldozatait".

Különös, izgalmas és felkavaró előadás készül, melynek zenéje különböző stílusok szokatlan keverékéből áll össze, ez indokolja az operák történetében szokatlan, de nem egyedülálló mikroporthasználatot - lásd Baz Luhrmann Bohémélet-rendezését a New York-i Broadway-n.

Az egyszerre szürreális és dallamos muzsika, valamint Bókkon Gábor végkifejletre kihegyezett librettója remek lehetőség, hogy Cipolla szerepében Szabó P. Szilveszter hipnotizálja majd a színpadon játszókat és a nézőtéren ülőket egyaránt.

Gianni Schicchi

Zeneszerző: Giacomo Puccini
Librettó: Giovacchino Forzano
Fordító: Nádasdy Kálmán
Karmester: Makláry László
Jelmeztervező: Gyarmathy Ágnes
Díszlettervező: Khell Csörsz
Rendező: KERO® - Kerényi Miklós Gábor


Mario és a varázsló

Zeneszerző: Vajda János
Librettó: Bókkon Gábor
Thomas Mann novellájának fordítója: Sárközi György
Karmester: Somogyi-Tóth Dániel
Jelmeztervező: Gyarmathy Ágnes
Díszlettervező: Khell Csörsz
Rendező: KERO® - Kerényi Miklós Gábor

Our offer


Erwin Schulhoff: Five Pieces for String Quartet, WV 68 – arranged for string orchestra Johann Georg Albrechtsberger: Trombone Concerto Georg Friedrich Handel: Concerto Grosso in B-flat major, Op. 6, No. 7, HWV 325 Pyotr Tchaikovsky: Serenade for Strings in E minor, Op. 48

Camille Saint-Saëns: Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 Anton Bruckner: Symphony No. 7 in E major, WAB 107

In the BFO’s early music concert, ethereal dance movements alternate with arias about burning passion.

Suggestions


Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel…

up to -20%
Fischer and Beethoven’s Ninth Buy tickets

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

up to -20%
Sir John Eliot Gardiner and the BFO Buy tickets

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.