Program


Egy disznótor pontos leírása

Egy disznótor pontos leírása

Soóky László: Egy disznótor pontos leírása

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. február 27. kedd, 19:30

"A történet a szülőfalum melletti felvidéki Búcs községben játszódik a szerző családi portáján 1970-ben, a '68-as forradalom (prágai tavasz) eseményeit követő időszakban.

A férfiak minden évben nekiveselkednek a disznóölésnek, csak mindig van még egy kupica pálinka, még egy pohár bor és még egy nóta, így a disznótor rend szerint elmarad.
Csakhogy!
A komáromi erődrendszerben állomásozó szovjet hadsereg megérzi a pálinkaszagot. Elkerülhetetlen, hogy a búcsi pincesoron megjelenjen Markaszan őrnagy egy ezrednyi szovjet kiskatonával."
Lajos András

Soóky László magával ragadó eleganciával és lehengerlő humorral írja le a konszolidációs időszakban átélt személyes élményeit.

Az előadást 14 éven felüli nézőinknek ajánljuk!

Ajánlatunk


Jean Sibelius: Hat dal – Sydämeni laulu (Szívem dala), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: 103. (Esz-dúr, „Üstdobpergés”) szimfónia, Hob. I:103 Jean Sibelius: 2. (D-dúr) szimfónia, Op. 43

Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia

Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125

Ajánló


akár -20%
Marin Alsop és Sosztakovics Ötödikje  Jegyvásárlás

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47

akár -20%
Robin Ticciati és a Hősi élet Jegyvásárlás

Szergej Rachmaninov: 1. (fisz-moll) zongoraverseny, Op. 1 Richard Strauss: Hősi élet, Op. 40

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!