Program


Chatszoba - "A Te szemeddel - beszéljünk róla"

Chatszoba - "A Te szemeddel - beszéljünk róla"

Craig Lucas: Chatszoba - ahol a vágyak életre kelnek
Pszichothriller  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, October 17 2015 7:30PM

"Az ember bármit megtehet, amit kedve tartja. Csak ne akarja a nevén nevezni. Világos?"

Szerelmi háromszög - éjjel és nappal. Játszma a siker és az érzékek birodalmában. Nappal a filmgyártásban, éjjel a chatszobában álnéven, mindent szabad. De nincs kegyelem. Légy résen! Rád is hatni fog.

Játszódik 1995-ben, Los Angelesben.

Craig Lucas mai amerikai drámaíró A haldokló gallus című remekműve egy valós történetet dolgoz fel. Főhőse egy amerikai kezdő forgatókönyvíró, akinek A haldokló gallus című kéziratát megveszi egy producer. A darab két szálon fut. Az egyik a színpadi élő történet, amikor a szereplők egymás szemébe mondják hazugságaikat. A másik az internet világa, ahol a szereplők test nélküli lelkekként, egymásról mit sem tudva vallják be gyarlóságaikat. Megelevenedik a szerelmi bánat, a család iránt érzett aggodalom, önmagunk megvetése, és a világban való létünk tisztázatlansága.

A mű olyan témákat boncolgat, melyekről inkább nem beszélünk. Szimpla, mindennapos "kegyes hazugságokról" van benne szó, melyek a remekül megírt chates szövegekben lepleződnek le, a chaten ugyanis mindenféle gátlás és korlát nélkül mindent merünk. Csak néha lebukunk. Ez történik szereplőinkkel is, akik saját gyarlóságaikba fulladnak bele.

A darab tehát ismerős hétköznapi történetek sorozata, melyekből magunkra ismerhetünk. Vagy inkább a szomszédra, mert úgy könnyebb.

Our offer


Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103 in E-flat major (“Drumroll”) Hob. I:103 Jean Sibelius: Symphony No. 2 in D major, Op. 43

Will you come at midnight and listen to some classical music while lounging on a beanbag, just an arm’s length from the musicians?

Suggestions


up to -20%
Concertino – 2. Buy tickets

Othmar Schoeck: Summer Night, Op. 58 Wolfgang Amadeus Mozart: Flute Concerto No. 1 in G major, K. 313 Franz Schubert…

up to -20%
Fischer and Beethoven’s Ninth Buy tickets

Ludwig van Beethoven: Symphony No. 9 in D minor, Op. 125

Iván Fischer was requested by the Berlin Konzerthaus to compose an opera for children based on Julia Donaldson and Axel…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.