Program


Dohnányi Zenekar, Vez: Hollerung Gábor, JELENKOROK, Glass / Dubrovay / Berlioz

Dohnányi Zenekar, Vez: Hollerung Gábor, JELENKOROK, Glass / Dubrovay / Berlioz

Nem szokás két versenyművet eljátszani egy koncerten, de a Hollerung Gábor vezette Budafoki Dohnányi Zenekartól már megszokhattuk az izgalmas műpárosításokat. Nem szokás továbbá üstdobversenyt sem írni, de a világ egyik legismertebb és legnépszerűbb zeneszerzője, az amerikai Philip Glass erre vállalkozott, sőt üstdob-kettősversenyt komponált 2000-ben.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. december 8. vasárnap, 19:30

A két szólistának energikusan, esetenként hihetetlen virtuóz - és fizikailag is megterhelő - ügyességgel kell kezelnie a nem kevesebb mint kilenc üstdobot. A hangszer lehetőségeit az amerikai komponista eddig nem ismert módon használja ki, például a verőt letéve, puszta kézzel is kell majd dobolnia a két kiváló ütőhangszeres művésznek, Nagy Zsoltnak és Rácz Zoltánnak.
A koncerten elhangzó másik versenyművet a 2013-ban, hetvenedik születésnapja előtt egy héttel Kossuth-díjat kapott Dubrovay László jegyzi. "Liszt Ferenc számomra az egyik legfontosabb zeneszerző. Harmadik zongoraversenyem, mint az ő Esz-dúr és A-dúr zongoraversenye, az általa létrehozott egytételes formát követi" - nyilatkozta a Liszt Ferenc születésének kétszázadik évfordulójára írt kompozícióról, amelyet az a Fülei Balázs mutatott be 2011-ben, aki fiatal kora ellenére a hazai zenei élet szép sikereket arató, aktív szereplője.
A koncert második részében Berlioz 1830-ban bemutatott szimfóniája hangzik el, amely az Epizódok egy művész életéből alcímet viseli. Az öttételes alkotás egy-egy szakaszában a zene kilép hagyományos szerepéből, és már-már láttató erejűvé válik.

A koncertet 18.30 órai kezdettel Előhang címmel beszélgetés előzi meg, amelyen a fellépő művészekkel és a műsoron szereplő művekkel ismerkedhetnek meg közelebbről az előadásra jeggyel rendelkezők.

Műsor:


Philip Glass: Koncertfantázia két timpanistára és szimfonikus zenekarra - magyarországi bemutató
Dubrovay László: III. zongoraverseny

Berlioz: Fantasztikus szimfónia op. 14

Ajánlatunk


Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125

Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia

Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia

Ajánló


akár -20%
Marin Alsop és Sosztakovics Ötödikje  Jegyvásárlás

Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47

akár -20%
Robin Ticciati és a Hősi élet Jegyvásárlás

Szergej Rachmaninov: 1. (fisz-moll) zongoraverseny, Op. 1 Richard Strauss: Hősi élet, Op. 40

akár -20%
Koncert a természetért Jegyvásárlás

Madarak éneke hoz novemberi tavaszt a Müpa koncerttermébe.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!