Program


Budapesti Vonósok, Berecz András és Berecz Mihály-Akadémia bérlet III.
2

Budapesti Vonósok, Berecz András és Berecz Mihály-Akadémia bérlet III.

A nagyszerű, mégis koncerttermi ritkaságnak számító versenymű Berecz Mihály szólójával hangzik el, s hogy miről mesél majd édesapja, Berecz András, természetesen titok.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. április 19. hétfő, 19:30

Budapesti Vonósok, Berecz András és Berecz Mihály

Műsor:
R. Strauss: Szextett a Capriccio című operából, op. 85
F. Mendelssohn: a-moll zongoraverseny, MWV O 2
--
mesél Berecz András
F. Mendelssohn: C-dúr vonósszimfónia, MWV N 9

közreműködik: Berecz András mesemondó és Berecz Mihály – zongora

A talányos műfajelnevezések utánozhatatlan mestere, Richard Strauss zenés társalgási darabnak, máshol pedig színházi fúgának nevezte utolsó operáját, a Capricciót. A mű nyitánya sem szokványos, a rokokó korszak eleganciáját, báját idéző, vonós kamaramuzsika, hat szólamra. Hasonlóan játszik a régebbi korok stílusjegyeivel az ifjú Mendelssohn is. A Capricciónál bő száz évvel korábbi kompozícióiban, mint amilyen a C-dúr vonósszimfónia és a tizennégy évesen írt, nagyszabású a-moll – vagy nulladik –zongoraversenyben a koraklasszika gyakran extravagáns, kísérletező hangja köszön vissza. A nagyszerű, mégis koncerttermi ritkaságnak számító versenymű Berecz Mihály szólójával hangzik el, s hogy miről mesél majd édesapja, Berecz András, természetesen titok.

Ajánlatunk


A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek. Az együttes próbaterme nemcsak a műsorra tűzött nagyzenekari művek apró részleteinek kikísérletezésére és kamaramuzsikálásra szolgál, hanem itt zajlik a klasszikus zenéért rajongó következő generációk kinevelése is.

Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia

Szergej Rachmaninov: 1. (fisz-moll) zongoraverseny, Op. 1 Richard Strauss: Hősi élet, Op. 40

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!