Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak
Színházunk e darabbal a 250 éve született Csokonai Vitéz Mihály előtt kíván tisztelegni.
Színházunk e darabbal a 250 éve született Csokonai Vitéz Mihály előtt kíván tisztelegni.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. április 18. csütörtök, 19:00
CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY: AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ
VÍGJÁTÉK
A Karnyóné olyan modern, hogy valójában közelebb áll hozzánk, mint bármi, amit a vígjáték műfajában a következő száz év irodalma létrehozott. Csokonai aktualitása ott leledzik a figurákban, a szereplők viszonyrendszerében, mert minden komikus helyzet tragikumra épül. Karnyóné szánalmas magánya, szerelemvágyása; Tipptopp uraság csiricsáré, divatbájoló figurája, Lipittylotty pénzhajhászó, elveszett csalója; Kuruzs, a pénzért mindenhez értő doktor, borbély, poéta, kosárkötő; a gyengeelméjű, csupaszeretet Samu; Lázár és Boris sziporkázó paraszt-párosa elég is egy vígjátéki helyzethez.
Történhetne bárhol, bármikor, a varázslat mégis akkor kezdődik, amikor eltartva magunktól a MÁT, egy messzi világba utazunk, a rokokó cirádás világába, a csecsebecsék boltjába csöppenünk, ahol minden forma tökéletes, csak az emberi szándékok zavarnak be néha, de a ruhák susognak, rizsporos, púderes mámor. Megnyílik a világ, mint egy zenélő doboz, s egybefonódik minden, ami lelket emelhet tündérestül, feltámadásosul, s mi csak felhőtlenül, olykor keserédesen nevetünk, mert ez egy kedves mese, nem a valóság, üde és kellemes, oly szép, hogy bár igaz lenne.
RUSZT JÓZSEF STÚDIÓSZÍNHÁZ
Szereposztás
Karnyó........................ KÖRTVÉLYESSY ZSOLT
Karnyóné.................... HAJDÚ MELINDA
Samu.......................... KOLLER KRISZTIÁN
Boris........................... MÄRCZ FRUZSINA
Lázár.......................... SIRKÓ LÁSZLÓ
Tipptopp..................... SIPOS IMRE
Lipittlotty..................... PÁL ATTILA
Kuruzs........................ MAGYAR ÉVA
valamint:
Cselló: Sipos Gábor Gergő
Hegedű: Tóth Jázmin
Alkotók
Zeneszerző: Lovas Gábor
Dramaturg: Tóth Kata
Díszlettervező: Bodor András
Jelmeztervező: Szabó Anna
Koreográfus: Túri Lajos Péter
Rendező: MÁRKÓ ESZTER
Ügyelő: Domján Sándor
Rendezőasszisztens: Frigyesi Tünde
Bemutató: 2023. november 4. szombat
Othmar Schoeck: Nyári éjszaka, Op. 58 Wolfgang Amadeus Mozart: 1. (G-dúr) fuvolaverseny, K. 313 Franz Schubert – Gustav Mahler: 14. (d-moll, „A halál és a lányka”) vonósnégyes, D. 810 – vonószenekari változat
Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.
Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?
Camille Saint-Saëns: 1. (a-moll) csellóverseny, Op. 33 Anton Bruckner: 7. (E-dúr) szimfónia, WAB 107
Ludwig van Beethoven: 9. (d-moll) szimfónia, Op. 125
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!