AZ ÖRDÖG HÁROM ARANYHAJSZÁLA - Bábrakadabra
„Olyan mesét kerekítek nektek, amilyet még a világ nem látott! Lesz benne szegénylegény, ördög, király és királylány; egy csipetnyi fortély, jó sok szerencse, és minden, ami egy jó meséhez kell!”
„Olyan mesét kerekítek nektek, amilyet még a világ nem látott! Lesz benne szegénylegény, ördög, király és királylány; egy csipetnyi fortély, jó sok szerencse, és minden, ami egy jó meséhez kell!”
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. augusztus 15. szombat, 18:00
Magyar népi motívumos díszlettel, népzenével-dalokkal, kesztyűs- és óriásbábokkal bevezetjük a gyermekeket a népmesék varázslatos világába, ahol a cselekménynek maguk is részesei lehetnek, alakíthatják, formálhatják azt.
A Szerencsegyerek - megmenekülve a gonosz királytól - feleségül veszi annak egy szem lányát. A király, amikor megtudja, éktelen haragra gerjed, és elküldi a fiút a pokolba, hogy hozza el neki az ördög három aranyhajszálát. A fiú becsülettel kiállja a próbát, és az ördög öreganyjának segítségével megszerzi az aranyhajszálakat (meg három választ is egy strázsa kérdéseire, mellyel megmenthetik annak faluját). Végül épen, egészségesen hazatér, és boldogan élnek, jóságosan uralkodnak a királylánnyal. A gonosz királynak pedig büntetésből a pokol kapujában kell strázsálnia az idők végezetéig.
Tervező: Szűcs Emese
Műhelymunka: Emőd Kriszta, Vincze Kata, Szűcs Emese, Sári Miklós és Szörényi Júlia
Külön köszönet: Revuczky Nórának és a Ciróka Bábszínháznak!
Könnyed tánctételek és perzselő érzelmeket megéneklő áriák váltakoznak a BFZ régizenei koncertjén.
Dalok a világból (népdalok és Kodály Zoltán, Max Knigge, Naomi Shemer, Françoise Leleu, Michael Neaum, Arvo Pärt dalfeldolgozásai) Gustav Mahler: 1. (D-dúr, „Titán”) szimfónia
Joseph Haydn: 72. (D-dúr) szimfónia, Hob. I:72 Wolfgang Amadeus Mozart: 2. (Esz-dúr) kürtverseny, K. 417 Joseph Haydn: 1. (D-dúr) kürtverseny,…
Camille Saint-Saëns: 1. (a-moll) csellóverseny, Op. 33 Anton Bruckner: 7. (E-dúr) szimfónia, WAB 107
Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!